4.1.11

Продолжува...

Нова година;
демек, нов почеток, нови искуства, сознанија, доживувања.
Баш не сакав да ми заврши старата - и сакам оваа да биде продолжение на претходната (а се разбира дека е). Никаква разлика нема. За жал, само една + и сознанието дека страотно брзо поминува времето.
Како сега да беше кога пишував за Нова година, Бадник... и еве го пак дојде.
Како за потсетување еве го тој пост:  Коледе леле де...

3 comments:

  1. уфффффффф... што ќе би било ако кај нас некој испее некоја ваква песна... хахаха

    ReplyDelete
  2. среќни празници...

    ReplyDelete
  3. Фала, и да, среќни празници на сите, љубов, здравје, среќа, благососотојба... мир меѓу нас и мир во нас.

    ReplyDelete